На 25 март в 6 СУ „Отец Паисий“ – Монтана бе официално открит нов модерен STEM център, предназначен за ученици от училището.
Четвъртият етаж на учебното заведение е изцяло обновен и вече включва два специализирани кабинета – по „Природни науки“ и „Зелени технологии и устойчиво развитие“. След тържествен водосвет, отслужен от отец Николай, директорът на училището преряза лентата на новите учебни пространства.
„Учениците ще учат по нов начин – ще експериментират, ще създават и ще предлагат нови идеи. Това е нов вид обучение“, заявиха от ръководството на училището.
Новите кабинети ще бъдат използвани от над 500 ученици и ще предоставят възможности за практическо обучение, научни експерименти и иновативни проекти.
Проектът е реализиран с финансиране от близо 250 000 лева по процедура „Училищна STEM среда“ по Националния план за възстановяване и устойчивост. Новият център цели да развие интереса на младите хора към науката, технологиите, инженерството и математиката и да подпомогне обучението им в съвременна и интерактивна среда.


